Neden
Matbaamarketim.com ?

Bilginin çok fazla tüketildiği ve depolandığı bir çağda yaşıyoruz. Bilgi teknolojilerini ve bilgiyi depolamak, özümsemek son yıllarda oldukça önem arz etmektedir. İnternetin çok hızlı geliştiği bu dönemde, dünyamız hızla globalleşmeye devam ederken, dünya üzerinde olan her yeni gelişmeyi, haberleri ve kültürleri yakından takip ediyoruz. Mevcut olan tüm iş kolları gelişmelerden etkilenmekte ve teknolojik olarak imkanlar artmaktadır. Teknolojinin gelişmesinin hayatlarımızdaki yarattığı konfor, küçümsenmeyecek oranda önemlidir.

Eski dönemlerde, matbaa ve basım tesisleri, oldukça yavaş ve sorunlarla dolu üretim aşamalarına sahiplerdi. Tipografi baskı dediğimiz sistem kullanılarak harfler bir araya getirilip metinler dizgi yapılıyor ve kalıplar oluşturuluyordu. Eskinin pedallı veya maşalı heidelberg baskı makinelerinde, baskı aşamasına geçiliyor ve bazen kağıtların yırtılması, mürekkebin kağıda yayılması gibi pek çok sorun peş peşe geliyordu. Fakat işini ustalıkla yapan matbaacılar, bugünün baskı makinelerinin kalitesine yakın muhteşem baskılar ortaya çıkarıyorlardı. Bu insanların farkı, işlerine verdikleri değer, beceri ve ustalıklarıydı. Bugün bile, son teknoloji baskı makinelerinin kalitesinden daha kaliteli baskılı materyaller piyasada bulunmaktadır. İşinizi nerede yaparsanız yapın, kaliteli ve özverili yapıyorsanız müşteriniz sizi her yerde takip ediyor olacaktır. İşte biz Matbaa Marketim olarak, böylesi bir geçmişi olan ustaların yanında yetiştik.

Matbaa işinin ruhunu, mürekkep ve kağıdın aşkını, senelerce özümsedik ve anladık. Gelişen teknolojiye ayak uydurarak işimizi daha kaliteli noktalara taşımaya gayret gösterdik. Kağıtları tanımak, eline numune kağıt aldığında gramajını anlamak, revoltalı montaj yapmayı bilmek, hangi baskı makinesi hangi ebatları basar, kalıp nedir, film nedir, skalalar, bıçak, kırım, lak, ciltleme, tel dikiş, iplik dikiş, tram ayarları ve tram açıları, bunların hepsi tecrübe isteyen ve zanaatkarlık beraberinde öğrenilen matbaacılığın iyi yapılmasını sağlayan bilgilerdir. Matbaa marketim olarak biz biliyoruz ki, basım işi, estetik duygusunu barındıran ve en ufak hatayı affetmeyen bir iştir. Müşterilerinizin zaman terminleri daima kısıtlıdır ve müşterilerimiz daima en iyisini ister. Matbaa marketim, burada önemli olan şeyin, iyi ve profesyonel bir ekip ile çalışmak, basım işini çok iyi bilmek ve dikkat olduğunun bilincindedir. Ayrıca, tasarımsal anlamda geniş bir hayal gücü ve renkleri uyumlu kullanma adına zevk sahibi olmak çok önemlidir. Firmamızda, müşteriyi doğru ürüne/tasarıma yönlendirmek ve piyasa analizlerini iyi yapmak baş koşullardan biridir. Matbaa marketim olarak 10 yıldır çalışıyor ve işimizin gücünü biliyoruz. Gelecek nesillere sadece yazının kalacağını ve gelecek nesillerin bizi anlamaları ve öğrenmeleri için en büyük gücün baskı olduğunu da çok iyi biliyoruz. Günümüz teknolojisinin getirdiği tüm imkanlardan yararlanarak, Matbaa marketim olarak daima en iyiye ulaşmak için yarış halindeyiz.